Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła, zwana popularnie rekuperatorem, umożliwia odzyskanie ciepła lub chłodu z powietrza opuszczającego pomieszczenie i przekazanie go powietrzu zasysanemu z zewnątrz do pomieszczenia. W ten sposób energia, którą włożymy w ogrzanie powietrza w mieszkaniu, nie zostaje tracona bezpowrotnie gdy wentylacja wymienia powietrze w pomieszczeniach, ale służy do ogrzania powietrza zasysanego do mieszkania z zewnątrz.

Rekuperator, oprócz tego, że pozwala uniknąć lodowatego nawiewu z nawiewników zimą, może pomóc w skutecznym rozwiązaniu problemu wilgoci w domach, mieszkaniach i obiektach komercyjnych. Można zapobiegać powstawaniu grzyba, intensywnie wpuszczając zimą powietrze z zewnątrz do pomieszczeń, jednak jego ciągłe ogrzewanie wiąże się z kosztami.

Centrala wentylacyjna lub rekuperator ścienny pozwala zdecydowanie zredukować koszty ogrzewania przy zachowaniu zdrowej, bezpiecznej dla domu (zapobiegającej powstawaniu grzybów i pleśni) atmosfery. Rekuperator dostarczy tlen do oddychania, który jest w zewnętrznym powietrzu, a przy okazji odprowadzi z pomieszczeń dwutlenek węgla, negatywnie wpływający na samopoczucie i wydajność umysłową domowników.

A wiesz, że istnieją także rekuperatory, które radzą sobie bez konieczności rozprowadzania kanałów wentylacyjnych po wykończonym i zamieszkanym obiekcie? Rekuperacja nadal może, ale wcale nie musi być centralna!

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl