Klimatyzator ścienny Samsung Prestige 2,5 kW WiFi zestaw split

Dostępność: dostępne tylko z dodatkowo płatną usługą montażu - patrz opis
Cena: 5 470,00 zł 5470.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.6
Producent: SAMSUNG
Kod produktu: AR09JSPFAWKNEU/XEU

Opis

UWAGA! Urządzenia sprzedajemy wyłącznie z dodatkowo płatną usługą montażu. Aby zamówić urządzenie wraz z indywidualnie wycenionym montażem - zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego pod numerem 22 251 33 52. Jeżeli jesteś osobą fizyczną to za zakup urządzenia wraz z montażem zapłacisz niższy, 8-procentowy VAT (za montaż i za urządzenie).

Najważniejsze funkcje klimatyzatora Samsung seria Prestige AR09JSPFAWKNEU/XEU to:

 • Jonizator Virus Doctor
 • Easy filter Plus
 • Automatyczne osuszanie wymiennika
 • Wskaźnik czyszczenia filtra
 • Funkcja 2 step cooling
 • Digital Inverter Technology
 • Sprężarka z slinikiem 8-polowym
 • Funkcja Wi-Fi
 • Wyświetlacz dwucyfrowy
 • Włączanie/wyłączanie wyświetlacza na panelu
 • Włączanie/wyłączanie dźwięku komunikatu
 • Funkcja good sleep
 • Regulacja kierunku żaluzji poziomych (zdalna)
 • Regulacja kierunku żaluzji pionowych (zdalna)
 • Liczba biegów wentylatora (chłodzenie/cyrkulacja) (5/4)
 • Sterownik przewodowy (opcja)
 • Tryby pracy Chłodzenie
 • Tryby pracy Ogrzewanie
 • Tryby pracy Cyrkulacja
 • Tryby pracy Osuszanie
 • Tryby pracy Cichy
 • Tryby pracy Auto
 • Automatyczna zmiana trybu pracy
 • Automatyczny restart

Samsung Prestige 2,5 kW
Klimatyzator Samsung Prestige
W portfolio firmy Samsung, klimatyzacja Prestige 2,5 kW zajmuje uprzywilejowane, flagowe miejsce modelu z najwyższej półki. Jeżeli szukasz klimatyzatora, który zadba nie tylko o komfortową temperaturę, lecz także o jakość powietrza w Twoim domu, mieszkaniu czy biurze, to jesteś na właściwym tropie. Zaraz poznasz, co potrafi to urządzenie!

Zacznijmy od jakości powietrza, którym oddychasz. Choć tego nie widać, unoszą się w nim cząsteczki kurzu, a na nich – drobnoustroje i alergeny. To, jak na nie reagujesz, zależy od Twojego organizmu i od tego, co aktualnie unosi się w powietrzu. Na szczęście, klimatyzator ścienny Samsung Prestige 2,5 kW ma jonizator plazmowy Virus Doctor, który szybko wysterylizuje powietrze w Twoim pomieszczeniu. Działa on na zasadzie elektrostatycznej, bez użycia środków chemicznych, niszcząc nawet najbardziej wyszukane zarazki i wirusy. Gdzie przyda się taki jonizator plazmowy?

Klimatyzator Samsung Prestige

Tak naprawdę – wszędzie. W biurze, gdzie przebywa dużo ludzi, a w powietrzu w związku z tym krąży wiele drobnoustrojów, sprawa wydaje się oczywista. Ale także w Twoim domu, w którym postawisz na innowacyjność firmy Samsung, klimatyzacja Prestige 2,5 kW może stale filtrować powietrze z korzyścią dla Twojego zdrowia. I tu uwaga – filtracja i jonizacja możliwa jest nie tylko w trybach chłodzenia i ogrzewania (Samsung Prestige 2,5 kW to klimatyzacja z funkcją grzania), lecz także w trybie cyrkulacji, kiedy klimatyzacja w domu ani nie chłodzi, ani nie grzeje, tylko miesza powietrze, oczyszczając je.

Aby jednak jonizator plazmowy Virus Doctor mógł działać, nie gromadząc w sobie zanieczyszczeń, to klimatyzacja w domu musi mieć skuteczny filtr wstępny wysokiej gęstości, który wyłapie zanieczyszczenia mechaniczne. Od tego filtra nie ma ucieczki – musi go mieć każdy klimatyzator ścienny. Dlatego ważne, aby filtr ten był regularnie czyszczony, inaczej zapcha się i obniży wydajność klimatyzacji. Na szczęście, w przypadku klimatyzatorów Samsung Prestige 2,5 kW nie trzeba się domyślać, kiedy filtr wymaga oczyszczenia, ponieważ – jak przystało na innowacyjną markę Samsung – klimatyzacja ta ma automatyczny sygnalizator, który informuje, kiedy filtr wstępny wymaga oczyszczenia. Co więcej, filtr ten wykonano wedle standardu Easy Filter Plus, a to oznacza wyjątkowo bezproblemowy montaż i demontaż filtra.

Klimatyzator Samsung Prestige

O czystość we wnętrzu klimatyzatora Samsung Prestige 2,5 kW dba także automatyczne osuszanie wymiennika ciepła po zakończeniu pracy w trybie chłodzenia. Jeżeli wyłączysz klimatyzator w domu, to silnik sprężarki agregatu zatrzyma się, ale wentylator w jednostce wewnętrznej klimatyzacji pozostanie włączony jeszcze przez kilka minut. W ten sposób wilgoć z wnętrza urządzenia odparuje, zabierając pożywkę do rozwoju bakterii i pleśni.

Klimatyzator Samsung Prestige

Tak, jak w przypadku innych urządzeń ściennych Samsung, klimatyzacja Prestige 2,5 kW zapewni Ci dostęp do najnowocześniejszej technologii napędu inwerterowego. Co daje taki napęd? Przede wszystkim oszczędność energii i minimalną uciążliwość dla środowiska naturalnego. Klimatyzator ścienny Samsung Prestige 2,5 kW pracuje w bardzo wysokiej klasie efektywności energetycznej, a zużycie prądu jest absolutnie minimalne jak na domowy system klimatyzacji typu split. Oprócz tego, technologia inwerterowa to także wysoka wydajność oraz – w przypadku Samsunga – wyjątkowy, ośmiopolowy silnik sprężarki, gwarantujący niemal wolną od wibracji pracę.

Klimatyzator ścienny Samsung Prestige 2,5 kW ma także ciekawy system zarządzania mocą chłodzenia, jeżeli wrócisz do rozgrzanego domu, biura lub mieszkania i włączysz klimatyzację. Zaraz po włączeniu, urządzenie samo przejdzie w tryb maksymalnej wydajności, a po schłodzeniu pomieszczenia powróci do wcześniejszych ustawień. Jednak taka sytuacja będzie zapewne zdarzała się niezwykle rzadko. Dlaczego?

Dlatego, że mówimy tu o klimatyzacji z WiFi. Dzięki możliwości bezprzewodowej komunikacji z domowym routerem sieci internetowej, klimatyzator domowy Samsung Prestige 2,5 kW będzie zawsze online dla Ciebie. A to oznacza, że będziesz w stanie sterować nim za pomocą smartfonu z dowolnego miejsca na świecie, gdzie tylko dostępny jest internet.

Klimatyzator Samsung Prestige

Oto przykład sytuacji, w której klimatyzacja WiFi okazuje się nieoceniona. Powiedzmy, że wracasz z weekendu – nie było Cię w domu klika dni, więc nie było sensu pozostawiać włączonej non stop klimatyzacji na tak długo. Przed wyjazdem włączasz zdalnie klimatyzację w domu swoim smartfonem. Kiedy dojeżdżasz do domu, czeka na Ciebie orzeźwiający chłód – lub przyjemne ciepło, jeżeli na zewnątrz było chłodno, a centralne ogrzewanie jeszcze lub już nie działa. Czy są jeszcze inne powody, dla których warto mieć klimatyzację z WiFi?

Tak. Używając aplikacji na smartfon, za pomocą której można sterować klimatyzatorem ściennym Samsung Prestige 2,5 kW, będziesz zawsze na bieżąco z ustawieniami urządzenia. Szybko odkryjesz, jaki mają one wpływ na Twój komfort. Znajdziesz własne ulubione ustawienia i będziesz świadomie korzystać z klimatyzacji w domu. A czy wspominaliśmy już, że ten klimatyzator jest kompatybilny z Samsung Smart Home, czyli „chmurą” wszystkich Twoich urządzeń domowych tej marki, które łączą się z internetem?

Montaż klimatyzacji wiąże się z koniecznością wyboru najbardziej optymalnego miejsca do zamontowania jednostki wewnętrznej w chłodzonym lub ogrzewanym pomieszczeniu. Często zdarza się, że trzeba iść na kompromis, bo gdzieś np. stoją wysokie meble. Na szczęście, większość klimatyzatorów umożliwia skierowanie nadmuchu nie tylko na wprost, lecz także w bok (w lewo lub w prawo). Ta regulacja przebiega z reguły ręcznie i jest robiona raz.

Klimatyzator Samsung Prestige

Ale klimatyzator ścienny Samsung Prestige 2,5 kW ma elektrycznie regulowane żaluzje pionowe i poziome, a to oznacza, że po montażu tej klimatyzacji będziesz w stanie wybierać, gdzie ma ona dmuchać, za pomocą pilota. Jest to szczególnie przydatne w dwóch przypadkach. Pierwszy to pomieszczenie z wieloma miejscami do siedzenia, gdzie trudno znaleźć taki kierunek nadmuchu, aby nie dmuchać na nikogo chłodem bezpośrednio. Wtedy pomocny okazuje się pilot i automatyczny ruch żaluzji pionowych – można skierować nadmuch tam, gdzie aktualnie nikogo nie ma. Drugi przypadek to pomieszczenie, w którym trzeba solidnie wymieszać powietrze, bo jest w nim wiele źródeł ciepła (np. szklana ściana, dach, kuchnia). Wtedy można skorzystać z funkcji poziomego auto-swingu, po włączeniu której klimatyzator ścienny Samsung Prestige 2,5 kW będzie „wachlował” chłodem w lewo i w prawo, ale nie w górę i w dół, jak to ma miejsce w większości urządzeń klimatyzacyjnych. A właściwie… W górę i w dół też można, ale nie byłoby to komfortowe, bo chłód leciałby komuś prosto na twarz, przynajmniej od czasu do czasu.

Jak przystało na urządzenie marki Samsung, klimatyzacja Prestige 2,5 kW zatroszczy się także o Twój spokojny i zdrowy sen. Specjalny tryb snu opracowano w oparciu o własne badania producenta. Utrzymuje on nastawioną temperaturę i nie tylko – tak naprawdę ta temperatura lekko podniesie się, kiedy śpisz, a potem spadnie, aby nad ranem zapewnić Ci rześki początek dnia. Dodatkowo sterownik klimatyzacji zadba o jej ultracichą pracę – trybie cichym emisja hałasu na poziomie 16 decybeli oznacza dźwięk o natężeniu delikatnego szeptu.

Klimatyzator Samsung Prestige

Jeżeli zdecydujesz się na montaż klimatyzacji Samsung Prestige 2,5 kW, będziesz mieć nie tylko spokojny sen, ale i spokojny umysł kiedy wyjdziesz z domu, w którym działa klimatyzacja. Choćby dlatego, że będziesz mieć pewność, że jest ona odporna na przerwy w dostawie prądu – dzięki funkcji automatycznego restartu, urządzenie ponownie włączy się po wznowieniu dostawy prądu i przywróci zapamiętane wcześniej ustawienia.

Myślisz o montażu tej klimatyzacji w domu, biurze, mieszkaniu? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Najlepiej, jeżeli zamówisz montaż klimatyzacji jeszcze przed letnią falą upałów, wtedy nasz kalendarz będzie bardziej otwarty na Twoje potrzeby odnośnie terminów montażu.

Teraz już wiesz, jak wyjątkowym urządzeniem jest AR09JSPFAWKNEU/XEU Prestige. Kup klimatyzator Samsung w naszym sklepie i już teraz rozpocznij przygodę z nowatorską techniką klimatyzacyjną!

Jeżeli jesteś osobą fizyczną i zamówisz u nas także montaż, to za zakupiony produkt zapłacisz niższy, 8-procentowy VAT.

UWAGA! Możesz już teraz sprawdzić koszt montażu i zakupu klimatyzatora ściennego Samsung Prestige na naszej dedykowanej stronie z kalkulatorem kosztu montażu klimatyzacji.

Kliknij tutaj i skontaktuj się z nami - dobierzemy produkt najlepiej spełniający Twoje oczekiwania oraz ustalimy koszty montażu. Autoryzowany montaż jest warunkiem uzyskania gwarancji na urządzenie. Już teraz zadzwoń do naszego specjalisty: 22 251 33 52.

Jeżeli chcesz zachować gwarancję na urządzenie, zamów u nas autoryzowany montaż klimatyzatora. Próba nieautoryzowanego montażu klimatyzacji spowoduje natychmiastową utratę gwarancji.

Samsung klimatyzacja - zestawienie funkcji.
Klimatyzatory Samsung Prestige - strona dedykowana.

Dane techniczne

Jednostka wewnętrzna AR09JSPFAWKNEU
Jednostka zewnętrzna AR09JSPFAWKXEU
Wydajność Chłodzenie (kW) 2.50
Wydajność Chłodzenie min.-maks. 0.97-3.30
Wydajność Grzanie (kW) 3.20
Wydajność Grzanie min.-maks. 0.85-6.00
Osuszanie (l/h) 0.90
Wydajność wentylatora (maks.) (m3/min) 11
Poziom ciśnienia akustycznego Wewnętrzna. (wysoki/niski) (dB) 38/16
Poziom ciśnienia akustycznego Zewnętrzna (maks.) (dB) 45
Zasilanie Φ/V/Hz 1/220-240/50
Moc elektryczna chłodzenie (W) 550
Moc elektryczna grzewanie (W) 770
Pobór prądu chłodzenie (A) 2.70
Pobór prądu grzewanie (A) 3.60
Wymiary netto (szer. x wys. x głęb.) Wewnętrzna (mm) 936 x 267 x 264
Wymiary netto (szer. x wys. x głęb.) Zewnętrzna (mm) 790 x 545 x 285
Waga netto Wewnętrzna (kg) 12.00
Waga netto Zewnętrzna (kg) 35.00
Średnica przyłączy Ciecz/gaz (mm) 6.35/9.52
Długość instalacji Maksymalna (m) 15
Różnica poziomów Maksymalna (m) 8
Dodatkowa ilość czynnika Powyżej 5 mb długości linii freonowej (g/mb) 15
Zakres temperatur pracy dla jednostki zewnętrznej Chłodzenie (0C) -10~46
Zakres temperatur pracy dla jednostki zewnętrznej Ogrzewanie (0C) -15~24
Zakres nastaw temperatury wewnętrznej (0C) 16~30
Producent Samsung Electronics
Czynnik chłodniczy R410A, GWP>150, GWP=2088
Napełnienie fabryczne (g) 1100
Ekwiwalent CO2 (tCO2e) 2.30
Poziom mocy akustycznej (jedn. wew./jedn. zew.) maks. (dB(A)) 56/59
Pdesignc (deklarowana wydajność chłodnicza dla warunków katalogowych) (kW) 2.50
SEER (wskaźnik sezonowej efektywności energetycznej/chłodzenie) SEER 8.5
Klasa energetyczna/chłodzenie/sezon umiarkowany A+++
Q CE (roczne zużycie energii elektrycznej na potrzeby chłodzenia) (kWh/a) 103.0
Pdesignh (sezon umiarkowany) (kW) 2.50
SCOP (wskaźnik sezonowej efektywności energetycznej/ogrzewanie/sezon umiarkowany) 4.6
Klasa energetyczna/ogrzewanie/sezon umiarkowany A++
Q HE (roczne zużycie energii elektrycznej na potrzeby ogrzewania/sezon umiarkowany) (kWh/a) 730.0
Deklarowana wydajność grzewcza dla warunków katalogowych (kW) 2.4

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl