energiajutra.com.pl

energiajutra – dom, wnętrze, budownictwo

co jedza bociany
Dom

Co jedzą bociany – czy menu bociana to coś więcej niż żaba?

Bocian – kto to taki?

Bocian, to dość sporych rozmiarów ptak, zamieszkujący duże, otwarte tereny. Popularny w Europie, znany ze swych corocznych wędrówek, kojarzony z nadejściem wiosny, często przedstawiany jako symbol Polski.

Wydawać by się mogło, że zwyczaje bociana znają prawie wszyscy, w końcu ten imponujący ptak, to niemal nieodłączny element naszego krajobrazu. Jednak odpowiedzmy sobie szczerze – czy tak naprawdę wiemy o bocianie wszystko? Czy znamy wszystkie bocianie tajemnice?

Co jedza bociany?

Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że bocian żywi się wyłącznie żabami, rzeczywistość okazuje się być nieco bardziej skomplikowana.

Bocian poszukuje pożywienia głównie na łąkach, pastwiskach czy bagnach, a jego ulubionym daniem są drobne bezkręgowce. Oczywiście, w jadłospisie bociana znajdują się także żaby, jednak same żaby nie wystarczyłyby mu, aby nakarmić siebie i swoje potomstwo. Co za tym idzie, bocian, w żadnym wypadku nie pogardzi dżdżownicą, jajami ptaków, małymi ssakami czy ptakami, rybami i gadami. Innymi słowy, zje wszystko, co będzie w stanie upolować i z pewnością nie będzie przy tym specjalnie wybrzydzał.

To co bocian zjada w Polsce, różni się nieznacznie od tego, czym żywi się podczas swojego pobytu w Afryce. Zimując w Afryce, żywi się głównie owadami, takimi jak szarańcze, ale także dżdżownicami, ale od czasu do czasu na jego talerzu może znaleźć się także skorpion, mały ssak czy ryba.

Jedno jest pewne – menu bociana, to wbrew pozorom, zdecydowanie więcej niż żaba!

Przeczytaj więcej na https://wladca-pierscieni.pl/co-jedza-bociany/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *