energiajutra.com.pl

dom, wnętrze, budownictwo

Jak ozdobić salon przy pomocy tkanin
Dom

Jak ozdobić salon przy pomocy tkanin?

Aranżacja salonu to bardzo istotna kwestia, ponieważ stanowi on jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Służy do rekreacji, rozrywki i wspólnego spędzania czasu. Ważne jest, aby salon był funkcjonalny i spełniał podstawowe potrzeby domowników. Bez wątpienia bardzo ważny jest wystrój pokoju dziennego – przestrzenny, schludny i zadbany poprawia samopoczucie i pozytywnie wpływa na regenerację. Warto zadbać o akcenty, które wprowadzą przytulną atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi. Takimi dekoracjami mogą być zasłony do salonu, ozdobne poduszki, koce czy obrusy.

Zadbaj o oprawę okien

Każdy salon posiada przynajmniej jedno okno, a nierzadko nawet kilka i to całkiem sporych. Odpowiadają one za dostęp do światła oraz możliwość dopływu świeżego powietrza. Czym większe okno, tym bardziej wpływa na optyczne powiększenie przestrzeni. W połączeniu z lustrami tworzy duże, przestronne pomieszczenie, które zachęca do spędzania w nim czasu i relaksu. Co zrobić, aby tak ważne w salonie okna stanowiły również dopasowany do całości aranżacji element dekoracyjny? Warto postawić na zasłony do salonu, które skutecznie wprowadzą ciepły klimat i domową atmosferę.

Elegancki wygląd zapewnią długie zasłony. Mogą być wykonane z przeróżnych materiałów, których wybór jest istotny z punktu widzenia stylu aranżacji salonu. Lekkie i zwiewne zasłony do salonu z woalu wprowadzą świeżość, z kolei miękkie i welwetowe tkaniny dodadzą wykwintnego akcentu. Zasłony nie spełniają wyłącznie dekoracyjnej funkcji – mogą z powodzeniem zasłonić okno wieczorem lub w ciągu dnia podczas dużej ekspozycji słonecznej. Zaciemniające modele to świetne rozwiązanie, w przypadku, gdy nie ma możliwości zamontowania rolet.

Jeśli chcesz, aby Twój pokój zyskał ciekawego i zdecydowanego charakteru – postaw na wzorzyste zasłony do salonu. Nie bój się również odważnych upięć. Niech Twój salon odzwierciedla Ciebie!

Pozostałe tekstylia do salonu

Skupiając się na oknach, nie wolno pominąć pozostałych miejsc, które również wymagają dopieszczenia w postaci dekoracji. Ozdobne poduszki na kanapie to nie tylko elegancja i dbałość o szczegóły, ale również wygoda i komfort widziane gołym okiem. Dobrze, jeśli poduszki nawiązują kolorem lub tkaniną do zasłon – wówczas osiąga się spójny wystrój wnętrza. Jeśli w salonie znajduje się stół jadalniany, warto ozdobić go schludnym obrusem lub zastosować modny bieżnik. W ten sposób, stosując tekstylia do salonu można wprowadzić przytulną i ciepłą aurę.