energiajutra.com.pl

dom, wnętrze, budownictwo

dekoder
Wyposażenie

Jaki dekoder jest potrzebny by sprawnie oglądać TV naziemną

By bezproblemowo odbierać telewizję, potrzebna jest nie tylko antena satelitarna. Od 2022 roku niezbędny jest także nowy dekoder DVB-T2. Wymusza on weryfikację posiadanego sprzętu. Warto jednak odpowiednio dopasować to akcesorium, by korzystać bezproblemowo z TV i cieszyć się z możliwości oglądania ulubionych programów. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość darmowego użytkowania naziemnej telewizji. Podpowiadamy zatem, jaki dekoder DVB-T2 HEVC wybrać. Zapraszamy do lektury! 

Jak odbierać telewizję naziemną? 

Telewizja naziemna jest darmowa, jednak by z niej korzystać, należy dopasować odpowiedni dekoder. Nie wszystkie bowiem będą działać poprawnie. Do prawidłowego odbioru obrazu, jak i dźwięku będziesz potrzebować dekoder, który obsługuje kodek HEVC. Co ważne, masz kilka sposobów na odbiór telewizji naziemnej. Najbardziej kosztownym jest zakup nowego telewizora z wbudowanym dekoderem DVB-T2. Jeśli okaże się to niewystarczające, konieczne może być zamontowanie anteny DVB-T. Gdy jednak masz u siebie TV, które posiada dekoder DVB-T, musisz dopasować nową jego wersję, by bez przeszkód oglądać telewizję naziemną. 

Jaki dekoder DVB-2T HEVC? 

Jak już wiesz, dekoder DVB-T2 HEVC to niezbędne wyposażenie, jeśli chcesz, by działała u Ciebie bez przeszkód telewizja naziemna. Istnieje jednak kilka ważnych parametrów, na które musisz zwrócić uwagę, przy zakupie takiego urządzenia. Przede wszystkim zweryfikuj, czy akcesorium obsługuje standard H.265/HEVC. Tylko tego rodzaju dekoder pozwoli na oglądanie programów telewizyjnych. Do jego podłączenia potrzebujesz złącze HDMI. Nie musisz się jednak obawiać, jest ono dostępne w każdym telewizorze, jak i dekoderze. 

Na rynku znajdziesz wiele modeli dekoderów. Popularnym rozwiązaniem jest m.in. dekoder DVB-T2 HEVC 4K, który obsługuje taką rozdzielczość. Pamiętaj jednak, że możesz także dopasować dekoder HEVC z różnymi opcjami, takimi jak możliwość obsługi urządzenia i TV jednym pilotem. Atutem może być również możliwość nagrywania programów i zapisywania w chmurze lub w pamięci. Znaczenie ma także wybór sprzętu pod względem obsługiwanej rozdzielczości. 

Gdzie kupić dekoder DVB-T2?

Jak już wiesz, dekoder DVB-T już od dawna nie spełnia swojego zadania i wymaga zastąpienia. Na rynku znajdziesz różne rozwiązania, jednak nie każdy okaże się trafnym wyborem. Co ważne, kieruj się wspomnianymi kryteriami, by dopasować odpowiedni model sprzętu. Sklepy oferują dekodery o różnej rozdzielczości oraz odmiennych funkcjach. Dostosuj zatem odpowiedni do własnych preferencji. Szeroki wybór proponuje sklep www.ihaa.pl, który słynie z najlepszych opinii konsumenckich, jak i szerokiej oferty. Pamiętaj jednak, że zakup takich artykułów ze sprawdzonego źródła to gwarancja poprawności działania sprzętu. To w końcu niemały wydatek. Na szczęście nowoczesne modele tych akcesoriów są łatwe w instalacji, wystarczy podłączyć je do TV za pomocą kabla HDMI. Powinien on znajdować się w zestawie wraz z dekoderem.

Materiał zewnętrzny