energiajutra.com.pl

energiajutra – dom, wnętrze, budownictwo

Lampy FAMED
Dom

Lampy FAMED – czy działają?

Zapewnienie odpowiednich warunków higieny poprzez sterylizację jest dziś konieczne nie tylko w szpitalach, ośrodkach zdrowia czy innych placówkach medycznych. W dobie pandemii COVID-19 staje się także niezbędne we wszelkich instytucjach publicznych, a czasem też w warunkach domowych. Warto przy tym pamiętać, że oprócz dezynfekcji powierzchni konieczne jest eliminowanie drobnoustrojów bytujących w powietrzu. W tej sytuacji z pomocą przychodzą lampy bakteriobójcze i wirusobójcze FAMED.

Lampy wirusobójcze i bakteriobójcze FAMED – łatwy i tani sposób skutecznej dezynfekcji pomieszczeń

Lampy bakteriobójcze FAMED to rozwiązania przepływowe. Oznacza to, że powietrze jest zasysane do wnętrza urządzenia, gdzie podlega działaniu promieniowania UV-C i następnie jest uwalniane na zewnątrz. Konstrukcja tego typu sprawia, że lampa FAMED jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt przebywających w pomieszczeniu, ponieważ nie emituje promieniowania na zewnątrz. Sprzęt charakteryzuje się przy tym wysoką skutecznością dezynfekcji. Niszczy DNA i RNA komórek bakterii, wirusów oraz grzybów. W ten sposób skutecznie je neutralizuje i zapobiega namnażaniu. Warto przy tym pamiętać, że drobnoustroje nie posiadają zdolności uodpornienia się na promieniowanie UV-C. Dzięki temu lampy wirusobójcze i bakteriobójcze FAMED wykazują o wiele większą skuteczność niż dostępne środki dezynfekujące. Jednocześnie nie powodują zagrożenia biologicznego i skażenia chemicznego. Badania prowadzone na zlecenie producenta pokazały, że po 72 godzinach działania lampy bakteriobójczej FAMED ilość wirusów, bakterii i grzybów w pomieszczeniu spada poniżej 10% od ich pierwotnej liczby.

Lampy bakteriobójcze FAMED – trwałość i niezawodność na lata

Lampy bakteriobójcze FAMED są inwestycją na długie lata. Urządzenia polskiej marki są tworzone z wysokogatunkowych surowców. Promienniki emitujące promieniowanie zostały wyprodukowane z zaawansowanego technologicznie szkła kwarcowego o wysokim poziomie transmisji i zapobiegającego powstawaniu ozonu w powietrzu pod wpływem działania promieniowania UV-C. Solidna obudowa sprawia, że lampy wirusobójcze i bakteriobójcze FAMED są odporne na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Urządzenia wyposażono też w dodatkowe funkcje, w tym elektroniczny licznik czasu pracy czy filtr wyłapujący kurz i sprawiający, że lampa jest przyjazna dla alergików. Nie można zapominać o tym, że lampy FAMED są dostępne w wielu wariantach przystosowanych do montażu na ścianie lub suficie, a także w wersji statywowej. W ten sposób można łatwo dopasować go do wymogów przestrzeni, zapewniając komfort użytkujących ją osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *