Mobilne monoklimatyzatory bez jednostki zewnętrznej i klimatyzatory przenośne Fral

Na dworze – upał. W domu – zaduch. I z każdym dniem robi się coraz cieplej. Ubranie klei się do ciała – to efekt wysokiej wilgotności. W nocy temperatura nieco spada, ale rozgrzane mury wcale nie stygną, a wilgotność rośnie jeszcze bardziej. Trudno w takich warunkach się wyspać i odpocząć. Brzmi znajomo?

Jeżeli tak, to zastanówmy się przez moment, dlaczego nie masz jeszcze klimatyzacji. A raczej powiedzmy, dlaczego nie mieli jej nasi dotychczasowi klienci.

 • Opcja numer jeden: obawa przed kosztami montażu klimatyzacji z zewnętrznym agregatem. W niektórych mieszkaniach, biurach lub domach taki montaż wymaga znacznych nakładów. Ale nawet wtedy, gdy nakłady na montaż nie byłyby wysokie, czasem z odsieczą przybywa…
 • Przeszkoda numer dwa: administrator budynku nie zgadza się na montaż zewnętrznego agregatu, albo lokal mieści się na wysokim piętrze i nie ma jak zamontować agregatu. Taką przeszkodę trudno obejść. Można próbować montażu tzw. klimatyzatora bez jednostki zewnętrznej, jednak byłoby to kosztowne rozwiązanie, a do tego wymagające obowiązkowego wykonania w ścianie szczytowej dwóch otworów o znacznej średnicy. Naprawdę znacznej – około 20 centymetrów! A to nie zawsze jest proste i bezpieczne dla elewacji i ludzi przechodzących pod budynkiem.

Co zatem robić, aby uwolnić się od upału i rozpocząć nowe, lepsze życie, w którym z uśmiechem można oglądać upalne prognozy na kolejne dni? Nasi Klienci zgodnie potwierdzają, że nie wyobrażają już sobie lata bez skutecznej klimatyzacji – jak możesz do nich dołączyć już teraz, bez oczekiwania na montaż i związanych z nim kosztów?

Możesz pójść najprostszą drogą – kupić pierwszy z brzegu klimatyzator przenośny, postawić go w pokoju, wyprowadzić rurę z gorącym powietrzem przez uchylone okno i…

No właśnie – jak taki układ zadziała? Większość użytkowników klimatyzacji przenośnej nie zdaje sobie sprawy z tego, że konieczność wypompowywania powietrza przez okno wiąże się z potrzebą zasysania takiej samej ilości powietrza z zewnątrz do pomieszczenia. A to powietrze w upały jest gorące, co powoduje znaczne straty. Straty? Tak.

 • Po pierwsze, chłodzenie jest mniej wydajne, bo gorące powietrze jest stale zasysane do pomieszczenia. Czyli np. przeciętny klimatyzator przenośny o mocy 3,5 kW owszem, dostarczy te 3,5 kW chłodu na maksymalnym biegu, ale jednocześnie zassie nawet 1,5 kW ciepła przez uchylone okno (którego nie wolno zamykać, ani całkowicie uszczelniać, bo klimatyzator przestałby działać). Z 3,5 kW mocy chłodzącej zwykłego klimatyzatora przenośnego zostałoby więc około 2 kilowatów chłodu. A to prowadzi do drugiego wniosku, który na pewno Cię zainteresuje...
 • ...otóż po drugie, typowa klimatyzacja przenośna, ciągle zasysająca upał przez uchylone okno, jest dość energochłonna.

Czy więc jest jakaś magiczna metoda, która pozwoliłaby uwolnić się od wad klimatyzacji przenośnej? Płacić niższe rachunki za chłodzenie pomieszczeń i cieszyć się pełną wydajnością zakupionego urządzenia, zamiast jednocześnie chłodzić klimatyzacją i ogrzewać pomieszczenie uchylonym oknem?

I tu mamy bardzo dobrą wiadomość: na szczęście istnieje klimatyzacyjna brygada do spraw specjalnych. I nie mamy tu na myśli naszych techników, tylko klimatyzatory przenośne FRAL. Firmy, znanej z produkcji profesjonalnych, przemysłowych osuszaczy. Firmy, której produkty z radością polecamy wszystkim tym, którzy z jakiegoś powodu nie chcą klimatyzacji z agregatem zewnętrznym. I zaraz dowiesz się, dlaczego.

Zacznijmy od klimatyzatora FRAL Super Cool z serii FSC09 i FSC14. Popatrzcie na poniższe zdjęcie, pokazujące urządzenie podczas pracy. Widzicie, gdzie ten klimatyzator stoi? Tak, on stoi na balkonie!

Klimatyzator przenośny Fral Super Cool na balkonie

I może on stać nawet na najmniejszym balkonie, na którym agregat klimatyzatora by się nie zmieścił. Skupmy się jednak na moment na tym, co ten klimatyzator, stojący na balkonie, robi wyjątkowego. Otóż pompuje on chłodne powietrze przez uchylone okno, do chłodzonego pomieszczenia. Zobacz, jak wiele typowych przypadłości zwykłej klimatyzacji przenośnej likwiduje takie rozwiązanie:

 • Znacznie niższy hałas. Typowy klimatyzator przenośny musi stać w pomieszczeniu. I tam hałasować. W przypadku klimatyzatora przenośnego FRAL Super Cool FSC09 i FSC14 niemal cały hałas zostaje na dworze. Do pokoju, przez uchylone okno balkonowe, zagląda jedynie rura z dyszą wylotową powietrza. Oczywiście nie będziemy tu opowiadać, że nic nie będzie słychać, jednak będzie to tylko szum powietrza, a nie warkot agregatu. To czyni różnicę.
 • Brak nadmuchu gorącego powietrza przez uchylone okno. Zwykłe klimatyzatory przenośne stale zasysają upał przez okno. A klimatyzatory przenośne FRAL Super Cool FSC09 i FSC14 robią coś dokładnie odwrotnego: wdmuchują chłodne powietrze, a przez uchylone okno powietrze, zamiast wpadać, wylatuje z pomieszczenia!
 • Wentylacja bez ogrzewania pomieszczenia. To, co napisaliśmy powyżej, przynosi też dobrodziejstwo wentylacji – stałej wymiany powietrza w pomieszczeniu, przy czym świeże powietrze wpada do domu, biura lub mieszkania już schłodzone.
 • Wyższa wydajność klimatyzatora. Tak, jak już przeczytaliście wcześniej, typowy klimatyzator przenośny nie schładza pomieszczenia z mocą, podaną przez producenta, ponieważ część tej mocy marnowana jest na schładzanie stale wpadającego uchylonym oknem powietrza. Klimatyzator przenośny FRAL FSC 09 i FSC 14 powoduje, że okno służy jako wywiew, a nie nawiew powietrza.
 • Niższe rachunki za energię. Szacuje się, że oszczędności w porównaniu z tradycyjnymi klimatyzatorami przenośnymi, mogą wynieść nawet trzydzieści procent. Dla jednych to niewiele, dla innych sporo – oszczędności liczone w pieniądzach zależeć będą od tego, jak często używasz klimatyzacji.

Klimatyzatory przenośne FRAL FSC09 i FSC14 mają jeszcze wiele ciekawych cech, które wyróżniają je spośród konkurencyjnych, tradycyjnych rozwiązań przenośnych. Warto je poznać aby po zakupie nie zastanawiać się, czy na pewno kupiliśmy dobry klimatyzator. Co jeszcze potrafi to urządzenie?

 • to najmniejszy na rynku klimatyzator, który jednocześnie potrafi bardzo wydajnie osuszać powietrze, nie obniżając temperatury w pomieszczeniu;
 • może pracować w bardzo wysokiej temperaturze, nawet do 45 stopni Celsjusza;
 • jedyne takie rozwiązanie, które umożliwia punktowe chłodzenie zimnym powietrzem (tzw. Spot Cooler), za pomocą dołączonej rury i dyszy, przy wykorzystaniu rury akcesoryjnej nawet na odległość kilku metrów;

 

Jeżeli chcecie rozpocząć przygodę z klimatyzacją, to warto zacząć od solidnego i nowatorskiego urządzenia, jakim z pewnością jest klimatyzator przenośny FRAL Super Cool FSC09 i FSC14. Możecie go już teraz zamówić w naszym sklepie, korzystając z listy produktów na dole strony.

A gdybyście chcieli przyjrzeć mu się jeszcze bliżej – obejrzeć galerię, poznać funkcje – to zapraszamy na naszą stronę dedykowaną klimatyzatorowi Fral Super Cool FSC09 i FSC14. Znajdziecie na niej także kalkulator oszczędności, na jakie można liczyć, wybierając ten innowacyjny klimatyzator przenośny do swojego mieszkania lub biura.


Skoro jednak zaszliśmy już tak daleko, to może jesteście ciekawi, jakie jeszcze przełomowe urządzenia przenośne oferuje Fral? A może jednak jest jakiś klimatyzator przenośny, który całkowicie zastąpi klimatyzację z zewnętrznym agregatem? I pozwoli chłodzić pełną mocą, podawaną przez producenta?

Takie urządzenie istnieje. Nazywa się FRAL FSC 13T i FSC 13 TH. To unikalny, mobilny klimatyzator bez jednostki zewnętrznej - monoklimatyzator przenośny. To jedyne urządzenie dwururowe na rynku. Jedna rura służy do zasysania, a druga do wydmuchiwania za okno tzw. powietrza procesowego. Jest to powietrze, które nie chłodzi, ani nie ogrzewa pomieszczenia, a służy monoklimatyzatorowi przenośnemu do pobrania ciepła z powietrza zewnętrznego. Wyobraź sobie teraz, że…

…uchylasz okno. Wstawiasz w szparę listwę uszczelniającą. Tym razem, co jest unikalne dla tego urządzenia, możesz całkowicie uszczelnić okno. Do gniazd w listwie uszczelniającej podłączasz dwie rury, których drugi koniec mocujesz w mobilnym klimatyzatorze bez jednostki zewnętrznej Fral FSC13T lub FSC13TH. Włączasz urządzenie i cieszysz się wydajnością chłodzenia na poziomie klimatyzacji z zewnętrznym agregatem! I to nie jest żaden żart ani chwyt marketingowy!

Cała „magia” nadzwyczajnej wydajności klimatyzatora dwururowego (monoklimatyzatora przenośnego) to żadne czary, tylko czysta fizyka. Jeżeli wybierzesz mobilną klimatyzację bez jednostki zewnętrznej FRAL FSC13T (chłodzi) lub FSC13TH (chłodzi lub grzeje), to przez uchylone okno nie będzie zasysane powietrze z zewnątrz. Nie będzie ono także wydmuchiwane, czyli nie będzie żadnych strat chłodu. Ale to nie wszystko (na zdjęciu od lewej: widok z przodu, widok z tyłu, akcesoria).

Klimatyzator przenośny dwururowy Fral

Jeżeli nie będzie technicznych przeszkód do wykonania w ścianie szczytowej otworów o znacznej średnicy, możesz zlecić wykonanie dwóch takich otworów, podłączyć do nich rury przenośnego monoklimatyzatora dwururowego Fral FSC13T (z funkcją chłodzenia) lub FSC13TH (z funkcjami chłodzenia i grzania) i korzystać z niego tak, jak z typowego klimatyzatora bez jednostki zewnętrznej (przy znacznie, nawet wielokrotnie, niższej cenie zakupu). Tylko w przypadku tego klimatyzatora dwururowego, okna będą wtedy mogły pozostać zamknięte.

No dobrze – powiedzą sceptycy – skoro FRAL ma tyle zalet, to dlaczego nie wszyscy ci, którzy nie chcą lub nie mogą zamontować klimatyzacji stacjonarnej, kupują sobie takie klimatyzatory? Jesteśmy doświadczoną firmą, montującą i sprzedającą klimatyzację, możemy więc na to pytanie swobodnie odpowiedzieć. Najczęściej klienci, którzy kontaktują się z nami po raz pierwszy, przyznają, że nie mieli dotychczas kontaktu z klimatyzacją przenośną, jaką oferuje FRAL. Byli przekonani, że klimatyzator przenośny zawsze musi stać w pokoju. Że przez uchylone okno musi dmuchać żar ze dworu. Że jedyną pełnowartościową alternatywą dla klimatyzacji stacjonarnej z zewnętrznym agregatem jest monoklimatyzator stacjonarny bez jednostki zewnętrznej – czyli drogie, wymagające montażu urządzenie. Ale... Ty wiesz już o wiele więcej.

Znasz możliwości, jakie daje klimatyzacja przenośna Fral. Podaliśmy Ci czyste fakty, nie żadne formułki reklamowe. Z zalet tej nowatorskiej klimatyzacji przenośnej skorzystasz od razu po jej włączeniu, o ile możesz postawić klimatyzator na balkonie lub wybierzesz mobilny klimatyzator bez jednostki zewnętrznej (dwururowy).

Staramy się promować etyczny biznes – tak więc do Ciebie należy decyzja, czy i dlaczego potrzebujesz klimatyzatora przenośnego Fral. Jeżeli tylko zechcesz pokazać upałom figę i zyskać komfort życia nawet w najgorętsze dni, to jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Ale pamiętaj: jak już raz zaczniesz używać klimatyzacji, to prawdopodobnie już nigdy nie zapragniesz kroku do tyłu. Do komfortu łatwo się przyzwyczaić. I – tak po prostu – dobrze jest mieć w domu klimatyzację.

Mobilne monoklimatyzatory bez jednostki zewnętrznej i klimatyzatory przenośne FRAL

Klimatyzator przenośny FRAL SUPER COOL 0,9 kW FSC03

Klimatyzator przenośny FRAL SUPER COOL 0,9 kW FSC03
Klimatyzator przenośny FRAL SUPER COOL 0,9 kW FSC03

Dostępność: zamów emailem lub przez telefon

Cena: 1 490,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Klimatyzator przenośny FRAL SUPER COOL 2,6 kW FSC09

Klimatyzator przenośny FRAL SUPER COOL 2,6 kW FSC09
Klimatyzator przenośny FRAL SUPER COOL 2,6 kW FSC09

Dostępność: zamów emailem lub przez telefon

Cena: 1 990,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Klimatyzator przenośny FRAL SUPER COOL 4,0 kW FSC14

Klimatyzator przenośny FRAL SUPER COOL 4,0 kW FSC14
Klimatyzator przenośny FRAL SUPER COOL 4,0 kW FSC14

Dostępność: wycofany z oferty

Cena: 2 490,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Klimatyzator przenośny FRAL SUPER COOL 4,0 kW FSC14.1

Klimatyzator przenośny FRAL SUPER COOL 4,0 kW FSC14.1
Klimatyzator przenośny FRAL SUPER COOL 4,0 kW FSC14.1

Dostępność: zamów emailem lub przez telefon

Cena: 2 590,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Klimatyzator przenośny FRAL SUPER COOL 4,0 kW FSC14SC

Klimatyzator przenośny FRAL SUPER COOL 4,0 kW FSC14SC
Klimatyzator przenośny FRAL SUPER COOL 4,0 kW FSC14SC

Dostępność: zamów emailem lub przez telefon

Cena: 3 390,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl