energiajutra.com.pl

dom, wnętrze, budownictwo

Systemowe wycieraczki zewnętrzne
Wyposażenie

Systemowe wycieraczki zewnętrzne – czym są i jak wybrać?

Systemowe wycieraczki zewnętrzne znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w budynkach komercyjnych oraz przemysłowych, ale także nierzadko w mieszkalnych. To, co je w szczególności wyróżnia to fakt, że doskonale eliminują wszelkie zanieczyszczenia z butów osób wchodzących do wnętrza obiektu. To z kolei bezpośrednio przekłada się na znacznie mniejszą ilość brudu i wilgoci w pomieszczeniach. Warto zatem dokładniej wiedzieć, czym takie wycieraczki się charakteryzują i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Czym charakteryzują się zewnętrzne wycieraczki systemowe?

Mówiąc o systemowych wycieraczkach zewnętrznych, przede wszystkim wspomnieć trzeba o ich konstrukcji. Wykazuje ona dużo większą trwałość w porównaniu do konstrukcji tradycyjnych, gumowych wycieraczek. Główny wkład w konstrukcji tego typu wycieraczek ma profil aluminiowy. Dzięki temu są one niezwykle trwałe i stabilne. Taka konstrukcja sprawia, że systemowe wycieraczki zewnętrzne wytrzymują naprawdę duże obciążenia. Z tego też powodu doskonale sprawdzają się w miejscach o wysokim natężeniu ruchu. Co więcej, konstrukcja wycieraczek systemowych składa się dodatkowo z wykładów czyszczących, które dopasować można do indywidualnych potrzeb. Wszystko to sprawia, że charakteryzują się one skutecznym zatrzymywaniem zarówno suchych, jak i mokrych zanieczyszczeń.

Jaki rozmiar?

Systemowe wycieraczki zewnętrzne dostępne są oczywiście w różnych rozmiarach. Wiedzieć trzeba, że wybór wycieraczki pod kątem rozmiaru nie powinien być przypadkowy. Od wielkości wycieraczki zależy bowiem jej skuteczność w eliminowaniu zabrudzeń z obuwia. Jeśli wycieraczka będzie zbyt mała, wówczas nie będzie w stanie usuwać wszystkich zanieczyszczeń z butów. Z kolei zbyt duża wycieraczka może sprawiać problem najpierw przy jej montażu, aby potem przy jej codziennej eksploatacji. Istotne jest zatem, aby rozmiar systemowej wycieraczki zewnętrznej był dokładnie dopasowany do zarówno do wielkości wejścia do budynku, jak i do intensywności ruchu w danym miejscu. Na rynku dostępne są wycieraczki systemowe o modułowej konstrukcji. Takie rozwiązanie sprawia, że wycieraczkę można łatwo dostosować do konkretnych potrzeb i warunków.

Czym charakteryzują się zewnętrzne wycieraczki systemowe?

Jaki wkład czyszczący?

Zewnętrzne wycieraczki systemowe dostępne są z różnymi wkładami czyszczącymi. Wybór tego konkretnego dostosowany powinien być do miejsca, w którym wycieraczka ma być eksploatowana. Rodzaj wkładu czyszczącego ma bowiem bezpośredni wpływ na efektywność wycieraczki. Wycieraczki z gumowymi wkładami świetnie sprawdzają się w usuwaniu wody. Z kolei te z wkładem wykonanym z włókien syntetycznych znakomicie radzą sobie z zatrzymywaniem drobnych cząstek brudu. Szeroki wybór wkładów czyszczących pozwala na zakup takiej wycieraczki systemowej, która idealnie sprawdzi się w danym miejscu. Co ważne, wkłady czyszczące różnią się także pod kątem swojej gęstości, co dodatkowo powala na dopasowanie wycieraczki pod względem miejsca jej użytkowania.

Jakie funkcje dodatkowe?

Wśród różnych funkcji dodatkowych, w jakie mogą być wyposażone zewnętrzne wycieraczki systemowe, wskazać można na aluminiowe osadniki z odpływem, ramy montażowe, czy rampy najazdowe. Wszystkie w bardzo dużym stopniu zwiększają komfort użytkowania wycieraczki. Pozwalają na jeszcze skuteczniejsze oczyszczanie obuwia, prostszy montaż, czy łatwiejszy dostęp dla wózków i pojazdów kołowych. Na koniec kilka słów warto powiedzieć jeszcze o czyszczeniu systemowych wycieraczek zewnętrznych. Dobrym wyborem będzie model wycieraczki pozwalający na stosowanie maszyn czyszczących, a także na łatwy demontaż w celu konserwacji. To ważne zwłaszcza w miejscach o wysokim natężeniu ruchu.

Systemowe wycieraczki zewnętrzne (także od techem-wycieraczki.com.pl)charakteryzują się niezwykle wysoką skutecznością w eliminowaniu zabrudzeń. Wybór konkretnego modelu nie może być jednak przypadkowy. Wycieraczka musi być dostosowana do miejsca jej eksploatacji. Dlatego przy jej wyborze szczególną uwagę zwrócić należy na rozmiar, typ powierzchni czyszczących, funkcje dodatkowe, a także na łatwość czyszczenia wycieraczki i jej konserwacji.

Materiał zewnętrzny