energiajutra.com.pl

dom, wnętrze, budownictwo

najmodniejsze dodatki do domu
Dom

Top 3 najmodniejsze dodatki do domu, które wykonasz samodzielnie

Własnoręcznie wykonane dekoracje niewątpliwie są najpiękniejsze. Nie ma się co oszukiwać, bo choć w sklepach można znaleźć duży wybór, to jednak większość dodatków jest na przysłowiowe jedno kopyto. Dlatego, chcąc udekorować salon czy sypialnie warto przygotować różne dodatki samodzielnie, wszak dzięki nim wnętrze nabierze charakteru i będzie zachwycać w każdym, najmniejszym centymetrze. Poznajcie więc top 3 dodatki, które warto wykonać samodzielnie.

Top1: Ramka na zdjęcia

Własnoręczne wykonanie ramki na zdjęcia jest szybkie, łatwe i przyjemne. Wystarczy tylko minimum zaangażowania i już można uzyskać efekt, który przewyższy Wasze oczekiwania. Aż chce się powiedzieć, że przy jej wykonaniu ogranicza nas tylko wyobraźnia. Przedstawimy Wam projekt ramki 30×30, która jest klasyczna, ale i ponadczasowa. Na początek należy przygotować odpowiednie materiały. Niezbędne są kantówki. To nic innego jak heblowane deski, które można zakupić w każdym markecie budowlanym. Niezbędna jest też piła do drewna. Przydadzą się też profesjonalne kleje, np. do drewna oraz papier ścierny. Teraz można już przejść do samego wykonania. Kantówkę o długości 120 cm dzielimy na 4 równe części. Jeżeli kupicie 2 kantówki po 60 cm, to rzecz jasna każdą z nich dzielicie na pół. Pamiętajcie przy tym, aby cięcie wykonywać pod kątem 45 stopni. Tutaj należy zaznaczyć linię i kąt cięcia i przeciąć. Teraz każdy element należy wyszlifować, używając do tego papieru ściernego. Oczyszczamy je z pyłku i możemy już przejść do składania. Na każdy brzeg nakładamy klej i ściskamy. Pozostaje już tylko poczekać aż klej się zwiąże i ewentualne resztki usunąć, używając także papieru ściernego. Jeżeli zamierzacie wykonać większą ramkę, to pamiętajcie, by dodatkowo wzmocnić jej krawędzie i do tego celu możecie wykorzystać metalowe kątowniki. Gdy ramka jest już niemal gotowa warto zabezpieczyć drewno. Wszak ten materiał, choć jest niezwykle piękny, to wykazuje się też niezwykłą delikatnością. W tym przypadku warto ramkę zabezpieczyć lakierobejcą do drewna. Możecie jeszcze ją pomalować warstwą farby akrylowej, którą naniesiecie za pomocą wałka gąbkowego i gotowe.

Jak zrobić dekoracyjny obraz z mchu, czyli nasze top 2

Są takie dekoracje, które rzeczywiście dodają wnętrzu stylu, a przy tym są klasyczne i mają coś z oryginalności. Dzięki nim salon staje się jeszcze bardziej reprezentacyjny, ale i przyjemniej spędza się w nim czas. Na pewno do takich dekoracji należy obraz z mchu, który wpisuje się w trend urban jungle. Do tego celu będziemy potrzebować mech chrobotek, siatkę hodowlaną, ramkę na zdjęcia, obcęgi oraz zszywacz tapicerski. Siatkę docinamy tak, aby była o dwa centymetry większa od ramki, usuwamy z ramki tylną część i nakładamy na nią siatkę. Następnie mocujemy ją zszywaczem tapicerskim, ewentualnie powstały nadmiar oczywiście obcinamy, używając właśnie obcęg. Teraz pozostaje już tylko założyć tylną część ramki oraz włożyć mech w oczka siatki. Tutaj polecamy Wam użycie dwóch lub trzech kolorów mchu, gdyż dzięki temu uzyskacie jeszcze bardziej wyjątkowy efekt. Pozostaje już tylko sprawdzić czy mech dobrze się trzyma i zawiesić ramkę na ścianie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować kilka takich ramek i stworzyć wyjątkową dekorację ścienną.

Własnoręcznie malowany obraz, czyli nasz top 3

Mówi się, że każdy z nas ma coś z artysty. Dlatego warto odnaleźć w sobie tę kreatywność i wykonać samodzielnie obraz. Skoro wiecie już, jak wykonać ramkę, to pozostaje już tylko zaopatrzyć się w płótno. Można także zakupić sztalugę. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby sztalugę wykonać samodzielnie. Przydadzą się tutaj profesjonalne kleje, które zakupicie w sklepie ataszek.pl. Teraz pozostaje już tylko użyć swojej wyobraźni i namalować obraz. Oczywiście możecie wykonać obraz z kolorowych kulek. Wystarczy takowe przygotować z waty, następnie umieścić je w wodzie z rozcieńczoną farbą, a po wyjęciu poczekać aż wyschną i przykleić do płótna. W ten sposób uzyskacie obraz w 3D.

Dlaczego warto wykonać dekoracje samodzielnie?

Wykonując dekoracje samodzielnie, macie pewność, że będą one szczególne i wyjątkowe. Staną się dekoracją pomieszczenia, które nabierze jeszcze bardziej osobistego charakteru. Warto jeszcze zwrócić uwagę na fakt, iż własnoręcznie wykonane dekoracje pozwolą Wam nieco zaoszczędzić, a przy tym wydobyć z siebie duszę artysty.