energiajutra.com.pl

dom, wnętrze, budownictwo

klimatyzacja sufitowa
Dom Wnętrza

Czym jest klimatyzacja sufitowa?

Wiele osób zastanawia się, czy klimatyzacja sufitowa jest dobrym rozwiązaniem. Okazuje się, że świetnie sprawdza się zarówno w domu, jak i mieszkaniu. Dzięki niej można zapewnić optymalną wentylację pomieszczeń. Warto dowiedzieć się, czy klimatyzator sufitowy jest dobrym rozwiązaniem.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym jest klimatyzacja sufitowa
  • jaka klimatyzacja sufitowa jest najlepsza
  • dlaczego warto zdecydować się na klimatyzację sufitową

Przeczytaj także: Najlepsze rodzaje klimatyzacji do domu

Klimatyzacja sufitowa

Klimatyzacja sufitowa od wielu lat popularna jest w Polsce. Dzięki niej można schłodzić pomieszczenie w trakcie cieplejszych dni. Warto zaznaczyć, że klimatyzator sufitowy pełni przeważnie parę funkcji i nie ogranicza się tylko do chłodzenia pomieszczenia. Bardzo istotną cechą klimatyzacji sufitowej jest filtrowanie powietrza w pomieszczeniu. Mowa tutaj zwłaszcza o urządzeniach, które wyposażone są w specjalne filtry, a niektóre z nich mają funkcję automatycznego czyszczenia. Co więcej, klimatyzatory kasetonowe nierzadko wyposażone są w funkcje grzania, osuszania oraz wentylowania. Z tego powodu są chętnie wykorzystywane praktycznie na całym świecie. Warto zauważyć, że inne typy takich sprzętów to głównie klimatyzatory ścienne, kanałowe oraz podstropowe.

Jaka klimatyzacja sufitowa jest najlepsza?

Bardzo dużo osób zastanawia się, jak działa klimatyzator sufitowy. Okazuje się, że przeważnie takie urządzenia to rozwiązania typu split. Co więcej, klimatyzacja oraz wentylacja w suficie podwieszanym złożone jest z dwóch jednostek. Mowa tutaj o zewnętrznej, w której mieści się skraplacz, sprężarka oraz zawód, a ponadto o wewnętrznej. W tej drugiej mieści się parownik, a także wentylator.

Należy nadmienić, że czynnik chłodzący, który przenosi ciepło z jednostki wewnętrznej do zewnątrz, bez problemu mieści się w standardowych miedzianych rurach. Ponadto parownik jednostki wewnętrznej pobiera ciepło wyłącznie z otoczenia i przenosi je kolejno do skraplacza. Warto wiedzieć o tym, że jednostka zewnętrzna oddaje ciepło do otoczenia. Jeśli mowa natomiast o samej funkcji grzania, role dwóch jednostek odwracają się, dzięki czemu w pomieszczeniu jest znacznie cieplej. Klimatyzacja sufitowa jest do kupienia w wielu sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Można ją zakupić w bardzo przystępnej cenie. Najlepiej jednak kupić ją od sprawdzonego producenta, gdyż jakość zawsze powinna być na pierwszym miejscu.

Dlaczego warto zakupić klimatyzację sufitową?

Sporo osób nie wie, dla kogo dobrym rozwiązaniem jest klimatyzator sufitowy. Przede wszystkim ma on sporo zalet. Jednakże ma również kilka wad. Warto dowiedzieć się o specyfikacji tego urządzenia. Niewątpliwą zaletą klimatyzatora sufitowego jest to, że jego niewielkie gabaryty przyczyniają się do oszczędności miejsca. Z tego powodu tyle osób decyduje się na taką opcję. Oprócz tego oferuje równomierny, wielostronny nawiew, zwłaszcza jeśli mowa o czterokierunkowych klimatyzatorach, które również dostępne są w przystępnych cenach. Inną zaletą klimatyzatora tego rodzaju jest wielofunkcyjność urządzenia. Oprócz tego wymaga on właściwej zabudowy w suficie. Innym wymogiem jest odpowiednia wysokość zabudowy sufitowej, o czym nie każdy pamięta.