energiajutra.com.pl

energiajutra – dom, wnętrze, budownictwo

kursy zawodowe
Budownictwo

Jakie kursy zawodowe warto wybrać, aby szybko podnieść swoje kwalifikacje?

Pracując w branży budowlanej, HVAC lub produkcyjnej, pracownicy codziennie zmagają się z nowymi wyzwaniami stawianymi im przez pracodawców. Praca z wybranymi materiałami, urządzeniami czy też maszynami wymaga posiadania wiedzy i umiejętności, a niekiedy również stosownych certyfikatów. Dlatego to ważne, aby pracownicy stale podnosili swoje kwalifikacje i zdobywali nowe uprawnienia. Jakie kursy zawodowe warto więc wybrać?

Profesjonalna obsługa maszyn i pojazdów budowlanych

Praca na budowie lub na magazynie nierozerwalnie wiążę się z obsługą specjalistycznych maszyn i pojazdów budowlanych. Jednak nie każdy pracownik może wykonywać tego typu czynności, ponieważ, aby kierowanie daną maszyną było w pełni bezpieczne, trzeba mieć odpowiednie uprawnienia. Wówczas pracownik nie tylko otrzyma bardziej odpowiedzialne zadania, ale i również będzie mógł liczyć na wyższe wynagrodzenie. Dlatego warto zdecydować się na kursy zawodowe z zakresu obsługi takich maszyn i pojazdów jak:

  • żurawie HDS
  • wózki widłowe
  • podesty ruchome przejezdne
  • ładowarki teleskopowe

Przy czym, jeśli dana osoba nie ma czasu, aby uczęszczać na interesujący ją kurs, to dobrym pomysłem będzie zapisanie się na szkolenie online, które można odbyć w dogodnie wybranym przez siebie terminie.

Kursy zawodowe dla elektryka

Instalacje elektryczne wymagają nadzoru i regularnych napraw, dlatego elektrycy mogą liczyć na stałe zatrudnienie i atrakcyjne oferty pracy. Pracodawcy zwykle szukają osób, które posiadają certyfikaty uprawniające do pracy z prądem elektrycznym lub różnego rodzaju urządzeniami ciepłowniczymi. Podstawą w takim wypadku będą sepowskie uprawnienia, które obejmują wiedzę na temat urządzeń, instalacji i sieci energetycznych, wiedzę na temat urządzeń wytwarzających, przetwarzających i przesyłających ciepło oraz wiedzę na temat urządzeń, instalacji i sieci gazowych. Ponadto przydatny może się okazać również kurs zawodowy online dotyczący pomiarów elektrycznych w praktyce. Ponieważ podczas zajęć uczestnicy nauczą się, jak skutecznie i bezpiecznie wykonywać pomiary instalacji elektrycznej do 1kV.

Kursy zawodowe dla fachowców z branży HVAC 

Osoby pracujące przy pompach ciepła, urządzeniach chłodniczych czy też klimatyzacyjnych powinny rozważyć zapisanie się na kursy, które poszerzą ich kwalifikacje i sprawią, że będą mogły efektywniej wykonywać swoją pracę. Tym bardziej że pracodawcy często oczekują od pracowników posiadania certyfikatu poświadczającego o ukończeniu kursu na F-gazy, szkolenia z zakresu montażu pompy ciepła oraz montażu klimatyzacji. Jest to ważne zarówno z perspektywy obsługiwania firm, jak i klientów indywidualnych. Ponadto w tej pracy przydatne będą także uprawnienia z zakresu napełniania i obsługi butli, zgrzewania rur PP/PE, a także lutowania twardego metodą 918. Warto pamiętać również, że w Polsce coraz popularniejsza staje się fotowoltaika, dlatego dobrym pomysłem będzie poszerzenie swoich kwalifikacji o kurs obsługi i naprawy paneli fotowoltaicznych. 

Każde dodatkowe uprawnienie sprawi, że pracownik zyska w oczach pracodawcy i będzie miał szansę na regularne podwyżki oraz premie. Co ważne, dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takie kursy zawodowe można odbyć bez wychodzenia z domu przy pomocy komputera i dobrego łącza internetowego. Jest to zatem świetna opcja dla osób, które chcą szybko i komfortowo otrzymać pożądane uprawnienia bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z dojazdem na zajęcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *