energiajutra.com.pl

energiajutra – dom, wnętrze, budownictwo

mieszkania na sprzedaż
Nieruchomości

Jak szybko znaleźć ciekawe mieszkania na sprzedaż?

Kupno mieszkania to marzenie wielu osób. Trzeba jednak podejść do poszukiwań racjonalnie i dobrze zastanowić się, jakie warunki ma spełniać nasze wymarzone M. Jak znaleźć najciekawsze mieszkania na sprzedaż?

Czego chcę?

Mieszkania na sprzedaż są bardzo różnorodne. Otwierając portal z ogłoszeniami znajdziemy setki ofert. Pierwszym krokiem do rozpoczęcia poszukiwań jest bardzo dokładne określenie swoich wymagań.

Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy nasze wymarzone M ma pochodzić od dewelopera czy z rynku wtórnego. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy jak i minusy.

Mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego często znajdują się w centrum miasta w dzielnicach, które mają bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę. W pobliżu znajdują się wszystkie niezbędne sklepy, szkoła dla dzieci czy kluby fitness. Przeważnie również komunikacja miejska jest dobrze zorganizowana. Minusem starszych osiedli jest często brak miejsc parkingowych.

Mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego bardzo często znajdują się na osiedlach, na których jest dużo zieleni, łatwy dostęp do ścieżek rowerowych czy placów zabaw dla dzieci. Często jednak są oddalone od centrum miasta, a to powoduje, że dojazd do śródmieścia nie należy do najłatwiejszych.

Plusem kupna mieszkania u dewelopera jest możliwość zakupu miejsca parkingowego. Jest to ogromna zaleta, gdyż z roku na rok zaparkowanie samochodu staje się coraz większym wyzwaniem.

Wybierając mieszkanie z rynku pierwotnego nie można zapomnieć o dodatkowych środkach niezbędnych na wykończenie nieruchomości. Mieszkanie z rynku wtórnego często wymaga wyłącznie odświeżenia.

Gdzie szukać mieszkania?

Mieszkania na sprzedaż najczęściej szukamy w Internecie na portalach ogłoszeniowych. Jest to dobre rozwiązanie, chociaż nie jedyne.

Szukając mieszkania warto rozpocząć współpracę z agencją nieruchomości. Sprawny i doświadczony agent bardzo szybko określi nasze potrzeby i dostarczy wiele ofert, które są już po pierwszej weryfikacji. Dzięki temu czas poszukiwania wymarzonego M można znacznie skrócić.

Kolejnym źródłem są targi nieruchomości, na których wystawiają swoje oferty zarówno deweloperzy, jak i agencje nieruchomości. Jest to bardzo skuteczny sposób, by poznać ofertę deweloperów i w jednym miejscu zapoznać się z wieloma, bardzo różnorodnymi propozycjami.

Poszukując mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego warto również śledzić strony deweloperów. To właśnie tu w pierwszej kolejności pojawią się informacje o nowych inwestycjach, które zainteresują nas lokalizacją bądź rozwiązaniami architektonicznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *