energiajutra.com.pl

energiajutra – dom, wnętrze, budownictwo

inspiracje wnętrzarskie
Wnętrze

Inspiracje wnętrzarskie – jakie aranżacje są aktualnie modne?

Poszukując pomysłów na urządzenie wnętrz w swoim mieszkaniu, wiele osób zastanawia się nad tym, jakie style są promowane przez aktualne trendy. Moda często się zmienia, jednak inspiracje wnętrzarskie mogą pomóc w odnalezieniu korzystnych pomysłów na stworzenie pomieszczeń o wyjątkowym charakterze. Jakie kolory, dodatki i konwencje aranżacyjne cieszą się popularnością w 2021. roku?

Modne inspiracje wnętrz na 2021

Przełom lat 2020 i 2021 to czas, kiedy cały świat musiał stawić czoła pandemii. Wnętrza mieszkalne stały się przestrzenią, w której zaczęto spędzać zdecydowanie więcej czasu. W znacznym stopniu wpłynęło to na trendy aranżacyjne. Modne stało się tworzenie przytulnych i funkcjonalnych przestrzeni, które umożliwiają zdalne wykonywanie pracy i odpoczynek po ciężkim dniu. Według aktualnych trendów, dom ma stanowić azyl i oazę spokoju. Wybierane kolory powinny więc umożliwiać zrelaksowanie się i zaznanie poczucia bezpieczeństwa. Wyjątkowo popularne są tutaj ciepłe, stonowane barwy. Zalecane rozwiązania kolorystyczne to odcienie z pogranicza brązu i beżu. Warto stawiać również na kolory kojarzone ze światem natury. W najmodniejszych przestrzeniach wykorzystuje się zielenie, błękity, szarości i brąz. W roli dodatków i wyrazistych akcentów doskonale sprawdzają się ciepłe, energetyzujące barwy. Dobrym pomysłem będą dodatki w kolorach różowym, czerwonym i liliowym.

Jak urządzić modne wnętrze?

Modne aktualnie style wnętrzarskie to wabi sabi i retro minimalizm. Pierwszy z nich zakłada tworzenie przytulnych, dobrze oświetlonych przestrzeni, w których pojawiają się proste meble. Zaleca się umieścić tutaj wiele naturalnych tkanin i żywych roślin. Wnętrza w minimalistycznej odsłonie stylu retro tworzone są z wykorzystaniem trendów znanych z lat 60. Nie umieszcza się tu jednak zbędnych ozdób i przedmiotów, które zajmują zbyt wiele przestrzeni. Popularnością nie przestają się cieszyć również styl boho i skandynawski. Jasne, przestrzenne wnętrza i wyposażenie z naturalnych surowców wpływają korzystnie na samopoczucie. W modnych aranżacjach ważne jest również odpowiednie dopasowanie oświetlenia. Ze względu na wiele funkcji, jakie mieszkania pełniły w tym trudnym czasie, zaleca się umieszczanie w każdym wnętrzu kilka różnych źródeł światła. Nie tylko wpłyną korzystnie na funkcjonalność, ale również umożliwią zaprowadzenie przyjaznej atmosfery w różnych warunkach. Stworzenie sprzyjającej relaksowi aranżacji z wykorzystaniem naturalnych surowców z pewnością okaże się modnym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *